Area Manager Romania

Exif_JPEG_PICTURE

Lifecare Essentials – Produse pentru un stil de viață mai bun

Motto: Observă-ți stilul de viață. Măsoară-l. Transformă-l.

Lifecare Essentials este o companie internațională bazată în Viena, cu focus pe Austria, România și Moldova. Noi creăm și producem o aplicație mobilă pentru a monitoriza stilul de viață, o linie de suplimenți nutritivi de ultimă generație și platforme informative online.

În momentul de față dorim să ne lărgim echipa cu o persoană care să introducă linia de produse noi, cu precădere suplimenții nutritivi, pe piața din România. Poziția necesită un minim de 20/25 ore de muncă pe săptămână, negociabil.

AREA MANAGER ROMANIA

Responsabilități

  • Introducerea și plasamentul produselor pe piața din România
  • Managementul relațiilor cu farmaciile
  • Managementul relațiilor cu distribuitorii și clienții publici
  • Raportează managerului de divizie

Cerințe

  • Aptitudini de comunicare și negociere, excelente în limba română și engleză
  • Cunoștiințe în management de produs
  • Aptitudini de prezentare a produsului
  • Carnet de conducere

Vor fi preferați candidații care au abilități de:

  • Planificare a unei liste de activități și raportare
  • Muncă bazată pe interpretarea datelor pieței

Caracteristici personale

  • Flexibilitate la o gamă variată de sarcini
  • Muncă eficientă în condiții de stress și cu termene fixe
  • Orientare spre client
  • Implementarea de feedback
  • Munca pe strategii planificate și implementarea de operațiuni
  • Detaliat în raportare
  • Deschis să călătorească în țară

Ce oferim

  • Un salariu de minim 300 euro, plus bonusuri de vânzare, negociabil
  • O echipă tânără, ambițioasă și internațională
  • Conexiuni cu experți și traininguri în domeniu
  • Un mediu de lucru stimulant, în continuă mișcare
  • Șansa de a aduce un produs nou pe piața din România

Început: Cel mai târziu 1 Aprilie 2015, preferabil 15 Martie 2015

Dacă sunteți interesat /ă, vă rugăm sp vă trimiteți CV-ul la office@lifecare-essentials.com, împreună cu o scurtă scrisoare de motivare de ce această poziție v-a atras atenția.

Ultima actualizare: 19.01.2015